Kiralama Şartları

Ehliyet

Kiracının kira sözleşmesi sırasında 22 yaşını oldurmus olması ve en az 2 yıllık yerli veya uluslararası ehliyete sahip olması gerekmektedir. Ayrıca araç tesliminde nüfus cüzdanı, yurtdışında ikamet edenler için ise pasaport istenecektir.

Kiralama Süresi

Kiralama süresi en az 1 gündür(24 saat). Uzun süreli kiralamalar için özel fiyatlar uygulanır.

Ödeme
Kira bedeli araç çıksında nakit veya kredi kartı ile alınır. Ayrıca kredi kartından depozit slibi alınacaktır. Araç dönüşünde kontroller yapıldıktan sonra kredi kartı slibi iptal edilerek müşteriye iade edilir. 

İlave Sürücüler
Aracı kiralayan şahsın dışındaki kişilerce kullanılabilmesi için bu sürücülere ait sürücü belgesi bilgilerinin kira sözleşmesi üzerinde gösterilmesi gerekir (İlave sürücüler için ek bir ücret talep edilmeyecektir). Aksi durumun trafik kontrollerinde belirlenmesi veya herhangi kaza durumunda tüm sigortalar geçersiz sayılarak gerek kiralayan gerekse aracı kullanan kişi ayrı ayrı ve müştereken sorumlu tutulur.

Teslim Alıp – Bırakma
Kiracının aracı teslim etme yeri kira sözleşmesi yapılırken karşılıklı olarak belirlenir ve kira sözleşmesine yazılır. 

Teslim Gecikmeleri
Aracın geriye tesliminde sözleşme üzerinde yazılı zamandan 3 saate kadar olan gecikmelerde her saat için kira günlük bedelinin 1/3’ü, 3 saati aşan gecikmelerde 1 günlük kira bedeli alınır.

Trafik Cezaları
Trafik yasalarına uyulmamasından doğacak her türlü sorumluluk ve maddi ceza kiracıya aittir. Araçlar hangi nedenle olursa olsun resmi ve yerel makamlar tarafından tutulması nedeni ile geçecek zaman sözleşme süresi içinde kabul edilir.